Tıklayın Cevapsız Soruları Bitirelim
214 göst.
Doğum kategorisinde (948 puan)

Doğuma 20 gün kaldı. Doğum sonrası yazlığa gideceğiz. 40 gün deniz yok biliyorum ama evde sıcaktan bunalmaktansa yazlıkta serin serin oturur iki insan görürüm dedim. Hem de bu 39 derece sıcakta bebekte rahat olur. Yazlıkta emzirmek için ne tür kıyafet alayım yanıma. Emzirme kolaylığı olsun diye.

Gebelik haftası 35+4

2 Cevap

+1 oy
(948 puan)

Tecrübeli anne de yok anlaşılan yardım edecek.

(853 puan)
Üstüne  yapışmayan ince kumaştan yapılmış elbise al bence, önü düğmeli olsun.ya da alt üst takım da olabilir, evde oturcaksan ki evde oturursun zaten de ilk zamanlar, ifil ifil pijama takımları al, biri gelse de kimse ayıplamaz lohusasın zaten=) Allah yardımcın olsun şimdiden=) ben tecrübeli anne değilim ilk bebeğim olcak benimde ve benim ki kışın doğacak. Ama eğer yazın doğum yapsaydım alabildiğim kadar ince pijama alırdım kendime. Sıcaklar çok zor. Allah kolaylık versin canım ama Allahtan yazlık gibi bi şansın var=)
Alışverişi bebek marketten yapmadınmı mutlaka görmüş olurdun
(853 puan)
Bebek market ne canım?
Ebebek gibi sadece çocuk ürünleri satan yerler
Emzirme atleti sütyeni o sıcakta isilik yapar. Püfür püfür essin. Kuşadası Yazlıkta bahçeli veranda var tüm günü orda geçireceğim.
(853 puan)
Canım çamaşır takmazsan göğüslerin sarkabilir yıne de sen bilirsin ama.
(948 puan)
:) sarkma yapacak kadar değil 80 yeni oldular. Meme pedleri rahat ettirir diyorum pamuklu:)
(853 puan)
İyi ozaman canım. Biyerde okumuştumda göğüsler buyuyor sonra normal bedene dönerken çamaşır kullanılmazsa sarkma yapabiliyormuş. Herkesin rahat etme biçimi işte bende camaşırsız hayatta duramıyorum, sıksa da o çamaşırı giyincem illa=)

+1 oy

Düğmeli tabikide emzirme atletleri ve sütyenleri de olabilir ama dışarda emzireceksen e bebekte satılan boyundan geçirilen önlük tarzı bişey var onu alabilirsin nettan bakabilirsin sen nasıl rahat edersen öyle bunun için tavsiyeye ihtiyacın olduğunu sanmıyorum rahat ol sadece ben anne değilim bebek markette gördügüm kadarıyla ve blogrlar böyle yazıyor

(853 puan)
Evet o emzirme önlüğünü kesinlikle öneriyorum. Kadın da olsa göğsün gösterilme taraftarı değilim. Bazı kadınlar şap diye çıkarıyor göğsünü hiç hoş bi görüntü olmuyor
Önlük aldım, sütyenler o sıcakta yakıyor. Şimdi bile giymiyorum. Elbiselerim kendinden sütyenli
Çok var ama ben sadece e bebeğe gidiyorum birilerine hediye alırken falan görüyorum bide avm de gezerken indirimlerine denk gelirsem eve stok yapıyorum hediye ediyorum çevremdekilere çocuğu olunca mesela birkaç ay önce büyük bir indirime denk gelmişti ürünleri de gayet kaliteli 40 tl lik penye battaniyeleri 10 tl ye almıştım hemde öyle düz sade ürünler değil gayet emek verilmiş ürünler o arada görüyorum mama termosları falan vardı atıyorum hemen o tarz şeyleri listeme :))
Emzirme sütyenleri yakıyor mu bwn şuan bile kullanıyorum çok rahat pamuk zaten ve destek olmadığı için iyiyim

İlgili sorular

6 cevap 520 göst.
12 cevap 438 göst.
18 Aralık 2018 Hamilelik Alışveriş kategorisinde Meeerveee (6 puan) sordu
1 cevap 75 göst.
6 Haziran Doğum kategorisinde Yagmur06 (1,328 puan) sordu


...