İkinci Trimesterde Hangi Sporu Yapılabilirim?-Hamilelikte Spor
Cevaplanmamış sorularımız bir hayli arttı. Hadi sizde yardımcı olun cevaplayalım.
40 göst.
Hamilelikte Spor kategorisinde (3 puan) sordu
düzenledi
Merhaba Arkadaşlar,

Hamileliğimin 17. haftasındayım, hangi sporları güvenle yapabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Gebelik haftası 17.hafta

5 Cevap

(3 puan) cevapladı

Merhabalar,Yürüyüş ve pilates önerebilirim. Şu anda pilatese başlamanızın en uygun zamanı. Bende 15. haftalık hamileyken yogalatese başlamıştım. Kilo alımına bağlı bacağımda sıkıntı olmuştu üzerine basamıyordum ve yogalates sayesinde normale döndüm. Normal doğum düşünüyorsanız çok faydasını görebilirsiniz. Eğer istanbul'da iseniz internetten yogalates yazarsanız yoga evime gidebilirsiniz. Başka bir şehirde iseniz hamile pilatesi ve yogası konusunda uzman kişilerden ders alabilirsiniz. Ama bunlarla uğraşamam derseniz en temiz ve sağlıklı olan sakin sakin yürüyüş yapmak.

(3 puan) cevapladı

yüzmek ve yürüyüş bence de ideal olanı..ama havuzun temiz olması ve hepatit aşısı yaptırmak koşuluyla..Plates de faydalı olabilir ama spor koçu ile çalışılırsa daha sağlıklı olacaktır. Aksi taktirde sıkıntı yaşabilirsiniz. Ben ilk gebeliğimde düşük riskinden ilk 4 ay yürüyüş bile yapamamıştım..sonrasındaysa sadece yürüyüş yaptım ve şükür ki normal doğum yaptım. Havalar ısındığında yürüyüşlere başlıyacağım :) sağlıklı hamilelik ve kolay doğum diliyorum

(3 puan) cevapladı

Bende bol bol yuruyus yapmıştım kisa ve sık yürüyüşler hamileleikte en çok önerilen spor. Rahmi genisletiyor birde çati kemiklerine çok faydası oluyor.

(3 puan) cevapladı

Bence yüzmek. Ben gidiyordum ama 2 haftadir bosladim cunku hasta oluyorum. Biraz havalar düzelsin yine basliyacam tavsiye ederim.

cevapladı

Canım kesinlikle yürüyüş derim 

İlgili sorular

6 cevap 116 göst.
1 gün önce Hamilelikte Spor kategorisinde Mine08 (1 puan) sordu
4 cevap 166 göst.
6 gün önce Hamilelikte Spor kategorisinde Silacan (15 puan) sordu
6 cevap 148 göst.
4 Ağustos Hamilelikte Spor kategorisinde Nilden (10 puan) sordu
10 cevap 175 göst.
2 Ağustos Hamilelikte Spor kategorisinde ES ES ailesi (62 puan) sordu
4 cevap 158 göst....