Uyarı verebilmek için puan sınırı 500'e yükseltilmiştir
51 göst.
Hamilelikte Spor kategorisinde (3 puan) sordu
düzenledi
Merhaba Arkadaşlar,

Hamileliğimin 17. haftasındayım, hangi sporları güvenle yapabilirim? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Gebelik haftası 17.hafta

5 Cevap

0 oy
(3 puan) cevapladı

Merhabalar,Yürüyüş ve pilates önerebilirim. Şu anda pilatese başlamanızın en uygun zamanı. Bende 15. haftalık hamileyken yogalatese başlamıştım. Kilo alımına bağlı bacağımda sıkıntı olmuştu üzerine basamıyordum ve yogalates sayesinde normale döndüm. Normal doğum düşünüyorsanız çok faydasını görebilirsiniz. Eğer istanbul'da iseniz internetten yogalates yazarsanız yoga evime gidebilirsiniz. Başka bir şehirde iseniz hamile pilatesi ve yogası konusunda uzman kişilerden ders alabilirsiniz. Ama bunlarla uğraşamam derseniz en temiz ve sağlıklı olan sakin sakin yürüyüş yapmak.

0 oy
(3 puan) cevapladı

yüzmek ve yürüyüş bence de ideal olanı..ama havuzun temiz olması ve hepatit aşısı yaptırmak koşuluyla..Plates de faydalı olabilir ama spor koçu ile çalışılırsa daha sağlıklı olacaktır. Aksi taktirde sıkıntı yaşabilirsiniz. Ben ilk gebeliğimde düşük riskinden ilk 4 ay yürüyüş bile yapamamıştım..sonrasındaysa sadece yürüyüş yaptım ve şükür ki normal doğum yaptım. Havalar ısındığında yürüyüşlere başlıyacağım :) sağlıklı hamilelik ve kolay doğum diliyorum

0 oy
(3 puan) cevapladı

Bende bol bol yuruyus yapmıştım kisa ve sık yürüyüşler hamileleikte en çok önerilen spor. Rahmi genisletiyor birde çati kemiklerine çok faydası oluyor.

0 oy
(3 puan) cevapladı

Bence yüzmek. Ben gidiyordum ama 2 haftadir bosladim cunku hasta oluyorum. Biraz havalar düzelsin yine basliyacam tavsiye ederim.

0 oy
cevapladı

Canım kesinlikle yürüyüş derim 

İlgili sorular

3 cevap 331 göst.
3 cevap 87 göst.
2 cevap 168 göst.
5 Ekim Hamilelikte Spor kategorisinde ROJCAN (43 puan) sordu
4 cevap 168 göst.
3 Ekim Hamilelikte Spor kategorisinde Béri (14 puan) sordu

35,294 soru

185,988 cevap

251,725 yorum

11,152 üye
...