Uygulamaya 5 yıldız vermeye ne dersiniz?
102 göst.
Hamilelikte Anne Sağlığı kategorisinde (608 puan)

Arkadaşlar cumartesi dişçiye gideceğim hamileyken dişçiye gidip yaptıran var mı. İğne vurunca uyuştu mu hissettiniz mi acı hissettiniz mi korktunuz mu yardımcı olun

3 Cevap

+1 oy
(744 puan)

Ben diş yaptıramadım ama disci asistanıyim :)) her ihtimale karsi doktorunuza danışmanızi öneriyor hekimler. Anestezi uygulamasinda hic bir şey hissetmiyorsunuz ama korkma olduğundan riskler olusabiliyor. Sonucta korkunca heyecanlaninca bebekte etkileniyor.  Onun dışında çok bir problem olmuyor rahat olabilirsin :) iğne vurunca hiç bir şey etkilemez rahat ol :)

(608 puan)
Ben bir kere yaptırmıştı ve üç tane iğne vurmuşlardı tam uyuşmamıştı hissettim o yüzden çok korkuyorum kendimi koltuk da hayal edemiyorum.
(744 puan)
+1
Yani uyuşmayan dişler genelde kanal tedavisi olacak dişler yada apseli iltihaplı dişler oluyor canım. Kanal tedavisinde ilaç konulup sinirleniri öldürüluyor. Ama normal dolgu uyuşmayan dişe pek rastlamadım . Sen ne kadar rahat olursan bebiste rahat olur işinde çabuk biter :))
(608 puan)
Çok teşekkür ederim. Güzel günler de büyütün bebeğinizi
(744 puan)
Amin canım hepimiz güzel günlerde buyutelim inşallah:)
(3,609 puan)
Saadetcim hamileler dış eti kanamalari sislikleri için geldiğinde bişey oneriyormu doktor ?
(744 puan)
Tuzlu suyla gargara yapabilirsin en doğalı :) bol bol da fırçalamak lazım tabii
0 oy
(1,597 puan)

Bir kanal bir dolgu yaptirdim bir ay evvel 5 aylık hamileyim canım ve daha öncesinde hiç dişçiye gitmemiştim iğne vurmadan önce vuracağı yeri jelle uyuşturdu öyle iğne yaptı lo yüzden iğneyi yada yapılanı hiç hissetmiyosun ama o uyuşukluk bi 3 4 saat kadar gidiyor atışında dudağında sanki ağzını kapiyamiyormus gibi oluyorsun su içerken sanki dökülecek ağzın öyle bisiler oluyor sonrasında benim ağrımadı ağrım olmadı hamdolsun çok korkardım disciden korklulucak bisi yokmuş rahat ol canim

(608 puan)
Çok teşekkür ederim ben sesten bile çok etkileniyorum inşallah kolayca biter
0 oy
(3,609 puan)
İlk trimesterdaysan müdahele etmiyorlar, haftan önemli
(608 puan)
O ne oluyor ki ben 17+4 üm
(3,609 puan)
İlk 3 ay oluyor canım
(608 puan)
Hee utandım şimdi terimleri bilmiyorum hamilelik hakkında pek bilgim yok :) onu araştırmıştım ilk ve son üç ay tedavi yok benim tam zamanım.
(3,609 puan)
+1
Yok canım :-) ben de doktorlardan öğreniyorum

İlgili sorular

3 cevap 51 göst.
1 cevap 64 göst.
3 cevap 59 göst.
2 cevap 255 göst.
14 Kasım Doğum kategorisinde Ebru kurt (1,661 puan) sordu
1 cevap 103 göst....