Tıklayın Cevapsız Soruları Bitirelim
110 göst.
Hamilelikte Anne Sağlığı kategorisinde (529 puan)

Arkadaşlar cumartesi dişçiye gideceğim hamileyken dişçiye gidip yaptıran var mı. İğne vurunca uyuştu mu hissettiniz mi acı hissettiniz mi korktunuz mu yardımcı olun

3 Cevap

+1 oy
(731 puan)

Ben diş yaptıramadım ama disci asistanıyim :)) her ihtimale karsi doktorunuza danışmanızi öneriyor hekimler. Anestezi uygulamasinda hic bir şey hissetmiyorsunuz ama korkma olduğundan riskler olusabiliyor. Sonucta korkunca heyecanlaninca bebekte etkileniyor.  Onun dışında çok bir problem olmuyor rahat olabilirsin :) iğne vurunca hiç bir şey etkilemez rahat ol :)

(529 puan)
Ben bir kere yaptırmıştı ve üç tane iğne vurmuşlardı tam uyuşmamıştı hissettim o yüzden çok korkuyorum kendimi koltuk da hayal edemiyorum.
(731 puan)
Yani uyuşmayan dişler genelde kanal tedavisi olacak dişler yada apseli iltihaplı dişler oluyor canım. Kanal tedavisinde ilaç konulup sinirleniri öldürüluyor. Ama normal dolgu uyuşmayan dişe pek rastlamadım . Sen ne kadar rahat olursan bebiste rahat olur işinde çabuk biter :))
(529 puan)
Çok teşekkür ederim. Güzel günler de büyütün bebeğinizi
(731 puan)
Amin canım hepimiz güzel günlerde buyutelim inşallah:)
(3,485 puan)
Saadetcim hamileler dış eti kanamalari sislikleri için geldiğinde bişey oneriyormu doktor ?
(731 puan)
Tuzlu suyla gargara yapabilirsin en doğalı :) bol bol da fırçalamak lazım tabii

0 oy
(1,451 puan)

Bir kanal bir dolgu yaptirdim bir ay evvel 5 aylık hamileyim canım ve daha öncesinde hiç dişçiye gitmemiştim iğne vurmadan önce vuracağı yeri jelle uyuşturdu öyle iğne yaptı lo yüzden iğneyi yada yapılanı hiç hissetmiyosun ama o uyuşukluk bi 3 4 saat kadar gidiyor atışında dudağında sanki ağzını kapiyamiyormus gibi oluyorsun su içerken sanki dökülecek ağzın öyle bisiler oluyor sonrasında benim ağrımadı ağrım olmadı hamdolsun çok korkardım disciden korklulucak bisi yokmuş rahat ol canim

(529 puan)
Çok teşekkür ederim ben sesten bile çok etkileniyorum inşallah kolayca biter
0 oy
(3,485 puan)
İlk trimesterdaysan müdahele etmiyorlar, haftan önemli
(529 puan)
O ne oluyor ki ben 17+4 üm
(3,485 puan)
İlk 3 ay oluyor canım
(529 puan)
Hee utandım şimdi terimleri bilmiyorum hamilelik hakkında pek bilgim yok :) onu araştırmıştım ilk ve son üç ay tedavi yok benim tam zamanım.
(3,485 puan)
Yok canım :-) ben de doktorlardan öğreniyorum

İlgili sorular

2 cevap 73 göst.
3 cevap 87 göst.
9 Ağustos 2018 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Sedefgazi (22 puan) sordu
5 cevap 118 göst.
1 cevap 70 göst.


...